Mačke i psi
Za vrijeme uraganskih oluja 1993. godine, koje su uobicajne u juznim oblastima Floride (SAD), nevrijeme je zahvatilo podrucje izmedu gradova Cutler Ridgea i Homesteada. Nanesena je velika materijalna steta, a rijetki stanovnici koji se nisu zeljeli evakuirati pred naletom pogibeljnog vjetra, s uzasom se sjecaju da su s neba padale - macke i psi!
Kasnije se ustanovilo da je tornado za vrijeme svog pustosnog “hoda”, u predgradu Cutler Ridgea odnio “hotel macaka i pasa” u kome je bilo preko stotinu nesretnih zivotinja!

Kiša pčela ubojica
Juzno od nikaragvanskog grada Matagalpae u rujnu 1997. godine odigrala se neobicna drama. Dok su se stanovnici sela Cabese kretali prema lokalnom groblju, zeleci da sahrane jednog svog susjeda, nad krajem su se nadvili mracni oblaci. Uskoro je zaduvala snazna oluja, a s toplim pljuskom kise na tlo je pocelo da pada na tisuce zivih pcela, koje su ljutito navalile na tuznu kolonu.
Ljudi su se branili na sve nacine, ali je pljusak pcela (kasnije je ustanovljeno da se radilo o pcelama ubojicama) bio do te mjere agresivan da je desetak izranjavanih mjestana zavrsilo u bolnici, a jedan je starac umro. Na njegovom je tijelu nadeno 178 pcelinjih zalaca!

Opasni satelitski dijelovi
Kada je rijec o raznim dijelovima svemirskih letjelica, koji su u proslosti padali na zemlju, izracunato je da je samo od 1959. do 1985. godine, preko 6000 dijelova kozmickih letjelica palo na tlo naseg planeta. Doduse, mnogi su se od tih dijelova rasprsli u zraku, veliki je broj pao u more i oceane, ali je znacajan broj pao i na kopno.
Prisjetimo se samo svojevrsne drame, kada je 11. srpnja 1979. americka svemirska stanica “Skilabe”, teska 77 tona, zbog kvara, izletjela iz orbite i, srecom, pala u Indijski ocean. Njen najveci dio, koji je pao na podrucje Kanade, bio je tezak - jednu tonu!

Rekordne oborine
Velicina tuce obicno varira od nekoliko milimetara do jednog centimetra. Samo rijetko padaju zrna precnika dva do tri centimetra, ali su 1902. godine u Kini izmjereni rekordni komadi tuce veliki 21 centimetar i teski ravno - 4,5 kilograma!
I snijezne padavine mogu biti nevjerojatnih razmjera. Svjetski je rekord zabiljezen kod jezera Tide, u kanadskoj Britanskoj Kolumbiji, gdje je u tijeku jedne godine dana napadao sloj snijega debeo fantasticnih - 28,04 metara! Iako nema preciznih podataka, meteorolozi smatraju da rekord ipak nosi Mount Blanc gdje padne i do 50 metara snijega godisnje!
I jos jedan neobicni rekord. U Moskvi su u proljece 1944. godine padale pahuljice promjera - 10 centimetara. No, to nije nista u poredenju sa onima koje znaju padati u Sibiru. Tamo su, naime, zabiljezene pahulje promjera - 30 centimetara!